Tamme värvimine

Aug

30

Asukoht: Ratla, Saaremaa

Ratla Roosa Tamm

Saaremaal Ratlas asub ilus karjamaa kus kasvavad kaunid tammed.

Üks nendest tammedest on jalapeal kuivanud ja sõiduteelt hästi vaadeldav. 

Otsustasime proovida kinnistada inimese alateadvusesse terve puu rikkumata võragraafika. Selleks värvime terve puu pintsliga juurekaelast tippudeni erkroosat värvi. Lähim värvitud puu on Lätis. 

Kooskõlastused on kõik juba olemas.

Värviga sponsoreerib Marde Kaubandus OÜ 

Idee pärineb siit.

Lisainfo aadressil info@arboristidekoda.ee või 5176969 Heiki.


PS! Vihma korral lükkub edasi

 

Sellel teemal on arutletud:

Bert: Mu meelest on see totrus: jala peal kuivanud tamm on samamoodi loodusliku mitmekesisuse säilitaja nagu ka elus tamm. Seda kasutavad elupaigana mitmed putukaliigid, samblikud, seened. Töödeldus puit, mida värvitud puu kindlasti on, põhimõtteliselt on sama, mis asfalteeritud plats vs muruväljak. Kindlasti kiirendab ülevärvimine ka puu lagunemise protsessi, kuna puidu õhuvahetus pidurdub. Seda on üsna hästi ka selle Läti tamme puhul näha suurte okste mahalangemise järgi. Pealegi, see Läti tamm näeb üsna jõle välja. Oleks siis veel, et unikaalne idee, aga see on ju juba ära tehtud.

Heiki Hanso: Mina, kui idee algataja, olen need miinused väga hoolega läbi mõtelnud. Olen kõigist sinu nimetatud relevantsetest mõjudest juba eelnevalt ka inimesi teavitanud (kommentaarides ja veebilehel jms). Sul on absoluutselt õigus! Me ei ootagi selle puu säilimist rohkemaks kui ca 5-10 aastat. Kuna ta on juba päris pehkinud, siis võib-olla ka vähem (soodsa trombi korral). Samuti olen ka kindel, et tuleb kuhjaga negatiiivset tagasisidet! Aga... Selle projekti mõte on teenida arboristika põhilisi eesmärke ja idee on salvestada inimeste alateadvusesse puu naturaalne võragraafika. See puu sai selleks ohvriks välja valitud tänu tema asukohale - seal on kümneid tuhandeid möödujaid nii meilt kui mujalt. Täna on meie kodumaal veel paraku äärmiselt palju puualast teadmatust, oskamatust, ja hoolimatust. See avaldub liigagi tihti ja tulemused on rõvedad, kulukad ja kauakestvate mõjudega. Seega sellise teostuse eesmärk on ületada meedia künnis, rääkida inimestele puu tähtsusest ja võimalikust mõislikust lähenemisest ja sellise ohvri nimel, nagu seda on keskkonnapuu hävitamine! Puu ette, magistraali äärde paigaldame selgitava tekstiga teate tahvli.

Artiklid:

Saaremaal demonstreerib roosa puu loodusliku võra ilu

Saaremaa uus vaatamisväärsus – Ratla roosa tamm

Saaremaal värviti Ratla tammepuu

Roosa Tamm sai valgustuse

Facebookis:

Roosa Tamm